Obserwatorzy

..

..

wtorek, 25 marca 2014

KOLEJNE DNI PROTESTU RODZICÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH


CHCEMY GODNIE ŻYĆ


Nikt kto niema do czynienia z dzieckiem niepełnosprawnym nie wie jak wygląda opieka nad takim dzieckiem, choć niepełnosprawność jest różna.

Znalazłam tę wypowiedz w internecie.

To nie jest praca 24h/dobę!? Ludzie, co Wy o tym wiecie, żeby się tak wypowiadać?!!!! Mieliście do czynienia z dzieckiem niepełnosprawnym?!!!! Czy Wy myślicie, że takie dziecko leży i patrzy się w sufit całymi dniami,a rodzice w tym czasie mają czas wolny? Te dzieci nierzadko mają po kilka ataków padaczkowych dziennie, w nocy trzeba wstawać po kilka razy, żeby odsysać im ślinę, zmienić pozycję leżącą, załatwiają się w pampersy do końca życia, dostają przykurczy, jeśli odpuszcza się im rehabilitację, mają problemy z połykaniem, przez co karmienie zajmuje min. 1 godzinę! Czy Wy też tak macie ze swoimi zdrowymi dziećmi? Aha, ja jako matka takiego dziecka nie mam możliwości oddania go do przedszkola, żeby podjąć pracę, bo takich dzieci się nie przyjmuje, nawet do integracyjnych, a opiekunka to koszt min. 2000 zł za 8h pracy przy takim dziecku. Też tak macie?!!! Jeszcze jakieś pytania?


 Jak już pisałam sama jestem matką niepełnosprawnej córki i jestem zainteresowana tym co się dzieje w sejmie. wierzę w to ze nasi posłowie podejmą słuszną decyzją w tej sprawie pomagając nam i naszym rodzinom godnie żyć, mam też nadzieję ze pochylą się nad sprawą dorosłych osób niepełnosprawnych bo przecież każdy z nas  możne będzie kiedyś potrzebował takiej pomocy Wszystkim protestującym w sejmie DZIĘKUJĘ za ich poświecenie i zaangażowanie.

1 komentarz:

 1. I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you
  design this website yourself or did you hire someone to do it for
  you? Plz reply as I'm looking to construct my own blog and would like to know where u
  got this from. thanks a lot

  Here is my weblog ... tandblekning

  OdpowiedzUsuń